orelacja odwrotna: akcje spadają, krypty rosną – ale na jak długo?

19. September 2020 Von admin

Główne indeksy giełdowe spadły w ostatnich godzinach, ponieważ rynek wydaje się być nieco niezadowolony, że Jerome Powell odmawia wywierania presji na banki, aby przenosiły niskie stopy procentowe.

Na konferencji prasowej w środę Powell zapytał, czy banki mogłyby pożyczyć małym i średnim firmom tylko 1,4 miliarda dolarów ze specjalnego funduszu o wartości 600 miliardów dolarów – i powiedział, że banki musiałyby pożyczać pieniądze wypłacalnym firmom.

Zapasy spadają, wrzesień 2020 r.
Gdyby nie ta porażka, można by pomyśleć, że rynki do pewnego stopnia polubiłyby politykę niekończącego się drukowania pieniędzy, ale jeśli te pieniądze nie trafią do mamy i taty, to być może gospodarka nie odzyska tak mocno, jak mogłaby.

A może po prostu akcje wzrosły w ciągu ostatnich kilku dni, a Dow nie jest daleko od swojego wszechobecnego szczytu, więc można się spodziewać małego załamania.

Albo, jak niektórzy spekulują, może niektórzy biorą zyski z akcji i umieszczają je w krypcie.

Bitcoin Pro i ETH znów są jakoś gorące, zwłaszcza Defi, który teraz zawraca głowę. Tak więc kalkulacja ryzyka i zysku mogła się zmienić dla niektórych inwestorów kapitałowych.

Top Cryptos, wrzesień 2020 r.

ETH znów jakoś przewodzi, chociaż trochę ping-ponga gra się z Bitcoinem, ale teraz jest nowy związek defi, który staramy się rozgryźć.

Prawdopodobnie nie ma wystarczającej ilości danych, przynajmniej z obserwacji, ale w perspektywie średnioterminowej, defi-bullishness lub jego brak będzie wyraźnie płynąć do ETH, ponieważ trzeba ETH, aby móc uczestniczyć w Defi za opłaty sieciowe.

Dlatego też DeFi najprawdopodobniej przyniesie nowe pieniądze bezpośrednio do ETH, ale w krótkiej perspektywie, a mówimy tu o godzinach, nie ma oczywistego związku z Uniswap, który na przykład znacznie wzrasta, podczas gdy ETH nie wzrosła aż tak bardzo.

Być może dlatego, że Uniswap znajduje się teraz w centrum uwagi, a zatem albo nowy Fiat, albo kryptonim „Fiat“ wyraźnie tam jedzie, a ETH być może jest bardziej obserwatorem.

Można by pomyśleć, że wtedy nowa wartość uniswap przynajmniej częściowo znajdzie drogę do ETH, chociaż generalnie wydaje się, że istnieje związek uzupełniający.

Te wewnętrzne czynniki kryptograficzne sprawiają, że każda korelacja, lub jej brak, z zapasami jest skomplikowaną analizą, ponieważ jak dotąd zaobserwowano, że poruszają się one razem.

Może się to zmienić do pewnego stopnia, a przynajmniej tymczasowo, ponieważ w tej przestrzeni bardzo szybko dzieją się nowe rzeczy – i dlatego ta przestrzeń może być nieco bardziej bycza niż zasoby.

Kryptoidy w pewnym sensie wpływają jednak również do akcji, ponieważ stają się coraz bardziej punktem wejścia dla fajnych i inteligentnych ludzi, którzy chcą inwestować lub handlować, a kryptoidy dają wiele okazji do krachu w finansach i inwestycjach oraz aktywach, co w końcu prowadzi do lepszego zrozumienia akcji, obligacji i całej reszty – a więc dziecko staje się finansistą.

Oczywiście nie oczekujemy, że dziadkowie docenią to nowe tworzenie wartości i jego znaczne korzyści dla gospodarki, więc skupiają się wyłącznie na uzupełnianiu zapasów, ale krypty mogą mieć więcej mocy do zmiany ogólnej atmosfery w kierunku optymizmu, ponieważ są bardziej własnością zwykłych ludzi.