New York Financial Watchdog zatwierdza Bitcoin i inne kryptoidy do celów powierniczych i handlowych

10. August 2020 Von admin

Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork udzielił licencji na osiem walut kryptograficznych na sprzedaż i handel oraz dziesięć na przechowywanie.

Po ostatniej aktualizacji, New York State Department of Financial Services (NYDFS) zatwierdził osiem walut kryptograficznych na sprzedaż i handel i dziesięć cyfrowych aktywów do przechowywania przez licencjonowane podmioty.

Krypto-waluty na licencji NYDFS do handlu i przechowywania.
W ostatniej opublikowanej aktualizacji, NYDFS podkreślił znaczenie regulacji wszystkich aktywów dostępnych do zakupu i obrotu w państwie. Departament odpowiedzialny za regulację usług i produktów finansowych badał wiele kryptotek, ponieważ już teraz wiele podmiotów posiada licencję na prowadzenie działalności w stanie Nowy Jork.

Na dzień 3 sierpnia zatwierdzono osiem aktywów cyfrowych do notowania i obrotu. Są to Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Binance USD (BUSD), Gemini Dollar (GUSD), Pax Gold (PAXG) i Paxos Standard Token (PAX). Oprócz tych wszystkich, Ripple (XRP) i Ethereum Classic (ETC) zostały zatwierdzone do przechowywania.

Jednakże departament może w każdej chwili zmienić zdanie i wycofać każdy z tokenów:

„DFS (departament usług finansowych) może, w dowolnym momencie i według własnego uznania, zakazać lub w inny sposób ograniczyć użycie monety przed lub po rozpoczęciu jej używania przez podmiot VC; zażądać usunięcia z wykazu podmiotów VC, wstrzymania lub ograniczenia lub ograniczenia w inny sposób działalności w odniesieniu do danej monety; usunąć dowolną monetę z „zielonego wykazu“; powstrzymać się od umieszczania dowolnej monety w „zielonym wykazie“; lub całkowicie przerwać proces „zielonego wykazu“.

Nowy Jork. Źródło: LovelyPlanet

Jednostki licencjonowane i historia
NYDFS rozpoczął regulację organizacji w dziedzinie aktywów cyfrowych ponad pięć lat temu na mocy nowojorskiej ustawy o usługach finansowych. Od tego czasu tzw. „BitLicense“ pracuje nad „zapewnieniem nowojorczykom dobrze uregulowanego sposobu dostępu do wirtualnego rynku walutowego oraz nad tym, aby Nowy Jork pozostał w centrum innowacji technologicznych i przyszłościowych regulacji“.

Tobie też może się to spodobać:
To był Tydzień z pierwszej dziesiątki: Crypto tygodniowa aktualizacja rynku
Bitcoin dołącza do Alt-Season Breaking $10k: The Crypto Weekly Market Update
Trybunał Federalny DC stwierdza, że Bitcoin jest formą pieniędzy.
Departament wyjaśnił również dokładne procesy, które każdy podmiot musi przejść, aby otrzymać odpowiednią licencję. Obejmują one kompleksową dokumentację dotyczącą sposobu, w jaki jednostka planuje prowadzić, monitorować i oceniać ryzyko związane z obsługą walut kryptograficznych.

Według najnowszej aktualizacji podmiotów regulowanych działających w NYS z 19 czerwca 2020 r., jest 25 licencjonowanych organizacji. Do najpopularniejszych firm należą Bakkt, Bitflyer, Bitpay, Bitstamp USA, Coinbase Custody Trust, Coinbase Inc, Fidelity Digital Asset Services, Gemini Trust Company, Paxos Trust Company, Robinhood Crypto, Square i Xapo.